Hlavní obsah
 

Výbuch na Českolipsku: jeden z těžce zraněných zemřel

Jeden z popálených mužů po výbuchu v areálu firmy na likvidaci nebezpečného odpadu na Českolipsku zemřel. Druhý vážně zraněný je mimo ohrožení života. Zraněno bylo celkem osm lidí.

 
Výbuch na Českolipsku: jeden z těžce zraněných zemřel

Při neštěstí v Hamru byli v úterý vážně zraněni dva lidé, na místě je museli záchranáři oživovat. Jednoho z nich záchranáři převezli v kritickém stavu na ARO liberecké nemocnice. "Jeho stav byl od počátku vážný, dnes zemřel," řekl mluvčí nemocnice Václav Řičář.

Druhý těžce zraněný je zřejmě mimo ohrožení života v nemocnici v Praze na Vinohradech. Další pracovník utrpěl středně těžké poranění a pět lidí bylo podle záchranářů zraněno lehce. Ošetření muselo po zásahu vyhledat také deset záchranářů.

Látky unikly do ovzduší

Výbuch se ozval ve firmě Purum v úterý dopoledne při míchání látek. Podle prvních informací šlo o kyselinu sírovou a další látky, které následně unikly do ovzduší. Při neštěstí utrpěli vážné zranění dva lidé. Dalších šest bylo zraněno lehce.

Vyšetřovatelé pracují s několika verzemi. Mimo jiné mohl podle nich některý z pracovníků porušit bezpečnostní pravidla. Prověřují i možnost, že některá z cisteren přivezla do areálu jinou chemikálii, než bylo v dokumentech.

Jednatel firmy Purum Daniel Kraft zatím netuší, co mohlo havárii způsobit. „Při obvyklé každodenní činnosti stabilizace nebezpečných odpadů došlo k nepředvídatelné a nám prozatím nevysvětlitelné chemické reakci, která měla za následek výbuch s následným zahořením,” uvedl ve středu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků