Hlavní obsah
Marie Panská u Krajského soudu v Hradci Králové Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Vrchní soud zpřísnil trest ženě, která ubila seniorku vázou

Vrchní soud v Praze zpřísnil výjimečný trest pro důchodkyni za brutální vraždu a pokus o vraždu seniorek v domech s pečovatelskou službou. Jednasedmdesátiletá Marie Panská si má odsedět 21 let ve věznici s ostrahou.

Marie Panská u Krajského soudu v Hradci Králové Foto: Ludmila Žlábková, Právo
Vrchní soud zpřísnil trest ženě, která ubila seniorku vázou

Panská, která je podle znalců nadprůměrně inteligentní, napadla v srpnu 2011 v domě pro seniory v Ledči nad Sázavou svou šestasedmdesátiletou bývalou kolegyni. Ubila ji pěstmi a vázou. Tvrdí, že ji rozčílilo ženino vychloubání tím, co všechno pořídila svým dětem.

O dva měsíce později zaútočila v pečovatelském domě v Tmani kovovou tyčí od pračky na sedmasedmdesátiletou seniorku a začala ji dusit, napadená žena se však zvládla ubránit.

Královéhradecký krajský soud důchodkyni původně uložil 30 let vězení, odvolací senát mu však nařídil, aby se případem zabýval znovu. Soud trest následně snížil o deset let i kvůli tomu, že podle nového znaleckého posudku nemělo jednání Panské před vraždou znaky rozmyslu a přípravy. Na druhý útok už se však Panská připravovala.

Státní zástupkyně zpočátku pro důchodkyni žádala doživotní trest. Upozorňovala na to, že útočila zvlášť brutálním způsobem, z malicherné příčiny a nad činem neprojevila žádnou lítost. Panská, která se po zadržení dvakrát pokusila o sebevraždu, se před soudy přiznala jen k prvnímu útoku. Ve druhém případě se údajně jen bránila.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků