Hlavní obsah
Foto: Luděk Fiala, Novinky

Vlaky mezi Opavou a Ostravou nepojedou až do pondělí

Kvůli pondělnímu požáru osobního vlaku, během kterého unikla nedaleko železniční stanice Děhylov do země nafta, nebudou jezdit až do příštího pondělka vlaky mezi Ostravou a Opavou. Vyšlo totiž najevo, že došlo k tak velké kontaminaci zeminy, že ji bude nutné odtěžit.

Foto: Luděk Fiala, Novinky
Vlaky mezi Opavou a Ostravou nepojedou až do pondělí

Podle informací Českých drah budou vlaky mezi stanicemi Ostrava-Svinov a Opava nahrazeny autobusy. „Z toho důvodu může docházet ke zpožďování o deset až třicet minut a může docházet i k rozvázání přípojových vazeb ve stanicích Olomouc hlavní nádraží a Ostrava-Svinov,“ informovaly České dráhy.

Po odtěžení kontaminované zeminy bude nutné nasypat pod koleje nové podloží a upravit trať do původního stavu. Trvat to bude minimálně do pondělního poledne. Cestujícím je k dispozici speciální linka Českých drah 840 112 113, kde jim operátoři podají veškeré informace k požadovanému spoji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků