Hlavní obsah
Požár vagonu v Hořovicích. Foto: HZS Středočeského kraje

Vlaku na Berounsku začaly hořet brzdy

Požár vagonu vlakové soupravy likvidovali hasiči v Hořovicích na Berounsku. Kvůli zásahu muselo být evakuováno padesát cestujících. Provoz na frekventované trase mezi Prahou a Plzní nakonec nemusel být omezen.

Požár vagonu v Hořovicích. Foto: HZS Středočeského kraje
Vlaku na Berounsku začaly hořet brzdy

K požáru došlo ve středu kolem 20. hodiny na nádraží v Hořovicích. „Před příjezdem jednotek došlo k evakuaci přibližně 50 osob z vlakové soupravy. Zaměstnanci dopravní společnosti duchapřítomně odpojili lokomotivu, protože hořel vagon hned za ní,“ sdělil ve čtvrtek mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Plameny zasáhly vagon na dvou místech na brzdovém obložení. Hasiči je zlikvidovali pomocí přenosných přístrojů, podvozek vagonu pak chladili vodou a situaci monitorovali termokamerou.

„Při evakuaci se na ruce zranil stevard, kterého na místě ošetřila posádka zdravotnické záchranné služby, transport do nemocnice nebyl nutný. Nikdo další zraněn nebyl,“ dodal mluvčí.

Provoz na frekventované trati mezi Prahou a Plzní nebylo nutné omezit, protože se zásah odehrál na nádraží. Příčinu a okolnosti hoření hasiči vyšetřují, škodu zatím neupřesnili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků