Hlavní obsah
K nehodě došlo na železničním přejezdu u Příkaz. Foto: Policie ČR

Vlak na přejezdu sešrotoval část auta, řidič vyvázl bez zranění

Osobní auto se střetlo v pondělí ráno s vlakem na železničním přejezdu u Příkaz na Olomoucku. Řidič vyvázl bez zranění, vlak zničil část auta na místě spolujezdce. Právo o tom informovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

K nehodě došlo na železničním přejezdu u Příkaz. Foto: Policie ČR
Vlak na přejezdu sešrotoval část auta, řidič vyvázl bez zranění

Nehoda se stala krátce před půl sedmou. „Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo, ve kterém cestoval pouze řidič, vjelo z prozatím přesně nezjištěných příčin na železniční přejezd v okamžiku, kdy mělo být v provozu světelné signalizační zařízení,“ uvedla mluvčí.

K nehodě došlo na železničním přejezdu u Příkaz.

Foto: Policie ČR

Ve vlaku, který jel z Olomouce do Litovle, cestovalo devět lidí. „Při nehodě nedošlo ke zranění žádné osoby, alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen orientačními dechovými zkouškami. Škoda je předběžně odhadována na 250 000 korun,“ konstatovala Urbánková.

Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti jsou podle ní předmětem šetření. Místo nehody bylo průjezdné kyvadlově, krátce po osmé hodině byla komunikace plně zprůjezdněna. Provoz na trati byl dočasně zastaven a nahrazen autobusovou dopravou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků