Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jan Handrejch, Právo

Vjedu do lidí jako Hepnarová, vyhrožoval muž na internetu. Nelíbily se mu zavřené restaurace

Dvaašedesátiletý muž měl loni podle policie vyhrožovat policistům a jednomu členovi vlády. Pokud se neotevřou restaurace, které musely omezit provoz v rámci opatření proti koronaviru, hrozil, že vjede do lidí kamionem jako Olga Hepnarová. Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu jej tento týden navrhli obžalovat.

Ilustrační foto Foto: Jan Handrejch, Právo
Vjedu do lidí jako Hepnarová, vyhrožoval muž na internetu. Nelíbily se mu zavřené restaurace

Policie ve středu uvedla, že muž zveřejnil výhrůžku koncem loňského října pod smyšleným profilem na Facebooku.

„Vyhrožoval policistům a členovi vlády, že pokud od následujícího dne nebudou otevřeny všechny restaurace a bary, vjede kamionem do lidí, které usmrtí stejným způsobem jako Olga Hepnarová,“ uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. O kterého člena vlády šlo, nesdělil.

Muž pochází z Pardubic, k činu se přiznal a svého chování litoval.

Policisté muže vypátrali a obvinili z trestného činu vyhrožování teroristickým trestným činem. Vyšetřování probíhá na svobodě, muži hrozí až 15 let vězení.

Hepnarová najela 10. července 1973 s nákladním automobilem mezi lidi čekající na zastávce tramvaje v Praze 7. Motivem jejího jednání byla nenávist ke společnosti. Tři lidé zemřeli na místě, pět později v nemocnici. Městský soud v Praze ženu uznal v dubnu 1974 vinnou z osminásobné vraždy a odsoudil ji k trestu smrti. Oběšena byla o necelý rok později jako poslední žena v Československu. Trest smrti byl zrušen v roce 1990.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků