Hlavní obsah
David Hladík u soudu Foto: Zdeněk Němec, ČTK

VIDEO: Zaživa uřízl muži hlavu, půjde na 18 let do vězení

Soud ve Zlíně ve středu vynesl verdikt nad čtyřiadvacetiletým Davidem Hladíkem ze Zlechova na Uherskohradišťsku. Podle soudců loni v říjnu uřízl svému známému hlavu. Odsedí si 18 let ve vězení, z toho 17 let za vraždu a jeden rok za křivé obvinění.

David Hladík u soudu Foto: Zdeněk Němec, ČTK
VIDEO: Zaživa uřízl muži hlavu, půjde na 18 let do vězení

Hladík svou vinu popřel a tvrdil, že muže zavraždil třetí člen party. „Viděl jsem Josefa Kleinedlera, jak seká sekáčkem na maso hlavu pana Lorence až ji úplně odsekl. Já jsem následně dal hlavu do tašky a vyhodil jsem ji. Já jsem Architekta (přezdívka zavražděného) nezabil,“ uvedl u soudu Hladík. Údajnému vrahovi chtěl pomoci s likvidací těla.

David Hladík u soudufoto: ČTK/Zdeněk Němec

Hlavu osmapadesátiletého Josefa Lorence zabalil bezprostředně po činu do igelitové tašky a vyhodil ji do kontejneru na papír. Hrůzný čin se stal v domě v Traplicích na Slovácku.

Státní zástupce Roman Kafka tvrzení odsouzeného nevěřil. Z toho důvodu jej navíc obvinil z křivého obvinění. „Užitím nože a sekáčku na maso obžalovaný způsobil poškozenému nejméně dvacet sedm počitatelných řezných a sečných ran krku a týlní krajiny a další množství nepočitatelných ran v téže oblasti, dále odřezání či přeseknutí krční páteře mezi třetím a čtvrtým krčním obratlem, což vedlo k oddělení hlavy poškozeného od trupu,“ přednesl v červencové obžalobě státní zástupce.

S hlavou chodil po ulici

Kafka zároveň tvrdí, že masivní a opakované násilí směřující k oddělení hlavy od trupu probíhalo ještě za života poškozeného, o čemž údajně svědčí zjištěné velké množství krve v jeho průdušnici a průduškách spolu se známkami vdechování krve do plic.

Hladík hlavu oddělenou od trupu nevyhodil do kontejneru hned po činu. Několik minut s ní chodil po obci. Navštívil i obchod, kde si podle svědků vypil jedno pivo. „Měl ruce celé od krve. Tvrdil, že zabíjel prasátko. Krví měl postříkanou i tvář a oblečení,“ uvedla jedna z prodavaček u soudu. Igelitovou tašku měl podle ní nechanou před obchodem.

Podle klinického psychologa Miroslava Petržely trpí Hladík pocity méněcennosti, nízkou sebeúctou, vyhýbá se citovým vazbám, je náladový, výbušný a vztahovačný a na stres reaguje agresí.

Možnými motivy vraždy byly podle něj pocity ponížení, kdy zavražděný pomlouval druhé lidi, ke kterým měl Hladík silnou citovou vazbu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků