Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Vězení za zpackané znásilnění je moc tvrdý trest, míní soud a dal podmínku

Pětadvacet měsíců vězení pro Vlastislava Rytycha z Bezdružic na Tachovsku za zpackané znásilnění už neplatí. Dvaapadesátiletý krmič dobytka uspěl s odvoláním u Krajského soudu v Plzni, který mu změnil původní nepodmíněný trest v tříletou podmínku.

Foto: Profimedia.cz
Vězení za zpackané znásilnění je moc tvrdý trest, míní soud a dal podmínku

Za mříže poslal Rytycha letos v březnu tachovský soudce Josef Junek. „Aby si někdo myslel - tak já to zkusím, a když mi to nevyjde, dají mi u soudu podmínku - je nepřijatelné,“ zdůvodnil Junek tehdy svůj verdikt.

Odvolací soud jej ale zrušil a rozhodl sám. „Rozsudek ještě nebyl doručen stranám, takže zatím nelze sdělit důvody, které krajský soud vedly k jinému závěru,“ řekla v pondělí Právu mluvčí plzeňského krajského soudu Alexandra Vaňková.

Podle informací Práva Rytychovi výrazně ulehčilo to, že byl dosud netrestaný.

Rytych se pokusil znásilnit o 24 let mladší sousedku, do které se zamiloval. Využil jejího zájmu o historii obce a pozval ji k sobě pod záminkou ukázky starých fotografií svého domu. Jenže místo slibovaných obrázků se žena dočkala sexuálního útoku.

Strhl jí tričko a povalil na postel, poškozená se bránila, snažila se obžalovaného odstrčit a křičela.
Státní zástupce

Případ se stal loni v červnu. Když tehdy Šárka H. přišla k Rytychovi na návštěvu, objal ji a odmítal pustit s tím, že je jeho láskou. „Strhl jí tričko a povalil na postel. Poškozená se bránila, snažila se obžalovaného odstrčit a křičela,“ uvedl státní zástupce.

Rytychova agresivita se stupňovala. Ženě dlaní zakryl ústa a předloktím tlačil na její krk. Pak ji začal osahávat a jazykem přejížděl po celém těle. Podařilo se mu stáhnout její kalhoty i s kalhotkami. Neustále ji přitom vybízel k orálnímu sexu.

„Když viděla, že její strach a obrana ještě více muže povzbuzují, přestala se bránit a snažila se na něho mluvit a uklidnit ho. Přesvědčovala ho, aby toho nechal, že za znásilnění půjde na několik let do vězení. On jí na to řekl, že nikam sedět nepůjde, protože se to nikdo nedozví,“ pokračoval žalobce.

Nahá a bez bot běžela domů

Rytych ženě vyhrožoval, že z jeho domu již neodejde, že ji udusí, zastele do postele a bude na ní spát. Napadená se nakonec zachránila skokem z okna, když využila toho, že její věznitel začal hledat kyblík, do kterého chtěl, aby se vymočila. Nahá a bez bot pak běžela domů. Tam na ni čekal přítel, který ji už předtím hledal.

Rytych toho před soudem moc nenamluvil. „Na nic takového si nepamatuju,“ odmítl obvinění. „Výhrůžky, které vůči ženě používal, byly dost drastické. To byl také jeden z důvodů, proč jsme uložili trest nepodmíněný,“ prohlásil soudce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků