Hlavní obsah
Odcizený přístroj na měření oxidu uhličitého Foto: Policie ČR

Vědci si nechali v autě přístroj za milión, zloděj jim ho ukradl

Dosud neznámý zloděj odcizil na přelomu týdne z auta u hotelu Špejchar v obci Kopanina na Chebsku unikátní přístroj za téměř milión korun. Ten je určen výhradně pro vědecké účely na měření obsahu oxidu uhličitého při geologických měřeních. Pachateli hrozí až osm let vězení.

Odcizený přístroj na měření oxidu uhličitého Foto: Policie ČR
Vědci si nechali v autě přístroj za milión, zloděj jim ho ukradl

„Přístroj pro měření CO2, používaný pro geologické měření, byl v době odcizení uložen v oranžovém kufru s nápisem WEST Systém,“ uvedl mluvčí chebské policie Daniel Dvořák, podle kterého byl přístroj odcizen mezi nedělním odpolednem a pondělním polednem.

„Jedná se o speciální přístroj, který má využití pouze pro vědecké účely. Škoda, která vznikla odcizením přístroje, byla vyčíslena poškozeným na částku převyšující 950 tisíc korun,“ pokračoval Dvořák, podle kterého případ policie šetří jako krádež.

„Policie tímto žádá případné svědky, kteří mají informace vedoucí k osobě pachatele nebo k hledanému přístroji, aby se obrátili na bezplatnou linku 158 nebo na nejbližší oddělení Policie České republiky,” vyzval veřejnost policejní mluvčí.

V případě zjištění pachatele a prokázání jeho viny mu podle Dvořáka hrozí trest odnětí svobody dva roky až osm let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků