Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Aleš Fuksa, Právo

Ve výrobně motorů začala hořet vzduchotechnika, evakuováno 160 lidí

V Modřicích na Brněnsku muselo být ve středu v jednom z výrobních komplexů evakuováno z haly na výrobu motorů 160 zaměstnanců. Vzňala se tam vzduchotechnika průmyslové brusky. V objektu se vytvořil mrak dýmu.

Ilustrační foto Foto: Aleš Fuksa, Právo
Ve výrobně motorů začala hořet vzduchotechnika, evakuováno 160 lidí

Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek. Nikdo nebyl zraněn, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Požár vznikl okolo 07:30 v komplexu v Evropské ulici. O jakou šlo firmu, zatím mluvčí neuvedl.

U rozměrné průmyslové brusky se porouchala vzduchotechnika. Jde o odsávací systém, který od brusky odvádí zplodiny vzniklé při výrobě. Kvůli závadě se asi ucpala a následně vzňala. Situace vypadala hrozivě.

Podařilo se ale všechny zaměstnance vyvést ven a oheň v dýchacích přístrojích zlikvidovat. Hasiči pak budovu vyvětrali. Škody ještě nejsou vyčísleny.

Obdobná událost se v modřické průmyslové zóně stala naposledy před dvěma týdny. V chladírenské části drůbežárny se tam kvůli technické závadě na elektroinstalaci vzňal strop. Evakuováno bylo 350 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn. Škoda dosáhla pěti miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků