Hlavní obsah
Hasiči zasahovali u požáru ve Vilémově. Foto: HZS Olomouckého kraje

Ve Vilémově hořely zemědělské stroje a stodola

Devět jednotek hasičů zasahovalo u rozsáhlého požáru, který v sobotu časně ráno zachvátil zemědělské stroje a stodolu ve Vilémově na Olomoucku. Škoda byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun. Při zásahu nikdo nebyl zraněn. Příčina požáru zatím není známa, řekla Právu krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová Bukvová.

Hasiči zasahovali u požáru ve Vilémově. Foto: HZS Olomouckého kraje
Ve Vilémově hořely zemědělské stroje a stodola

Tři minuty po půl čtvrté ráno byl na tísňovou linku hlášen požár pergoly, sdělila Právu Balážová Bukvová. Na místo byli okamžitě vysláni hasiči, kteří po příjezdu zjistili, že hoří dřevěné hospodářské stavení s uskladněnými zemědělskými stroji a oheň se rozšířil i na přilehlou stodolu.

„Jelikož se objekty nacházely uprostřed vsi v zástavbě rodinných domů, na místo vyjely další jednotky hasičů. Požár jsme hasili pěti útočnými proudy a zároveň jsme ochlazovali okolní stavby tak, aby se oheň dále nešířil,“ uvedla mluvčí s tím, že pro zvýšení hasebního efektu vody hasiči použili i smáčedlo.

Požár se podle mluvčí podařilo dostat pod kontrolu po čtvrté hodině. „Pomocí termokamery jsme vyhledávali skrytá ohniska hoření a dohašovali je. Před půl šestou byl požár zlikvidován,“ uzavřela Balážová Bukvová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků