Hlavní obsah

Ve stánku s hračkami nakupovali zákazníci pervitin a heroin

Stánek s hračkami na tržnici ve Folmavě na Domažlicku byl zástěrkou, která měla krýt rozsáhlý obchod s drogami. Jezdili si sem pro ně němečtí překupníci a konzumenti, a to nejméně půldruhého roku.

Ve stánku s hračkami nakupovali zákazníci pervitin a heroin

Nakupovali marihuanu, pervitin a heroin. Klec spadla v úterý, kdy detektivové Národní protidrogové centrály (NPC) zadrželi ženu, která stánek obsluhovala. Mladá Vietnamka skončila ve čtvrtek ve vazební cele.

„Sdělili jsme jí obvinění z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jelikož jde o trestnou činnost velkého rozsahu, je ohrožena až dvanácti lety vězení,“ řekla Právu Věra Brázdová z plzeňského krajského státního zastupitelství.

Ta také soudci navrhla uvalení vazby. „S ohledem na hrozbu vysokého trestu by mohla stíhaná uprchnout, nebo také pokračovat v trestné činnosti,“ vysvětlila žalobkyně, proč chtěla, aby cizinka nezůstala na svobodě.

Signál přišel z Německa

Čeští policisté se do případu zapojili loni v lednu na základě oznámení německých kolegů. „Předali nám informace z jejich trestního řízení.

Z nich vyšlo najevo, že na folmavské tržnici u kostela působí Vietnamka, která ve dvou případech prodala pervitin. Na základě tohoto poznatku jsme zahájili úkony trestního řízení a pomocí operativní techniky začali aktivity cizinky mapovat. Postupně pak přibývaly další případy nelegální distribuce drog,“ upřesnila Brázdová.

Celkem se podařilo odhalit desítku stálých odběratelů. „Ti jsou stíháni v Německu,“ upřesnila.

Němci nakupují v českém příhraničí hlavně pervitin, který je mezi tamními narkomany známý pod názvem Crystal Speed. Jeho cena je okolo 25 eur za gram.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků