Hlavní obsah
 

Ve škole na Plzeňsku postříkal žák spolužačky voňavkou, jedna je ve vážném stavu

Záchranáři zasahovali v pátek dopoledne v základní škole v Chotěšově v okrese Plzeň-jih, kde školák vystříkal třídu voňavkou. Některé spolužačky kosmetickým přípravkem zasáhl a dívky pak měly dýchací problémy. Jedna z nich skončila v nemocnici ve vážném stavu.

 
Ve škole na Plzeňsku postříkal žák spolužačky voňavkou, jedna je ve vážném stavu

Mluvčí záchranky Martin Brejcha sdělil, že jeho kolegové ošetřili na místě třináct dětí ve věku zhruba 12 až 13 let. Jedna z dívek je podle něj ve vážném stavu a lékaři ji přepravili na urgentní příjem do nemocnice. Jaké má komplikace, Brejcha zatím neupřesnil.

„Ve třídě došlo k rozptýlení kosmetických přípravků, jejichž koncentrace vyvolala alergickou reakci a podráždění dýchacích cest u malých žáků,” dodal s tím, že celkem odvezli zdravotníci do nemocnice k vyšetření deset dětí.

Jedna z učitelek, se kterou na místě hovořil reportér Práva, uvedla, že žák vystříkal třídu voňavkou o přestávce, přičemž zasáhl několik spolužaček.

Fyzikální experiment

„Kromě toho, že jim bylo špatně, byly zejména v šoku,” dodala pedagožka, která si přála zůstat v anonymitě.

Podle dalšího z učitelů nešlo ze strany žáka o nějakou schválnost, nebo že by chtěl někomu ublížit. Měl prý spíš v plánu fyzikální pokus s cílem zjistit, jak se dá rozprášit tekutina, a zkusil to s voňavkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků