Hlavní obsah
Místo výbuchu Foto: HZS Plzeňského kraje

Vařič pervitinu, který způsobil výbuch v domě na Klatovsku, zemřel

Klatovský soud zastavil trestní stíhání Rostislava H., který loni v Horažďovicích na Klatovsku při vaření pervitinu způsobil výbuch v rodinném domě. Osmapadesátiletý muž totiž minulý měsíc zemřel, potvrdila ve čtvrtek Právu šéfka klatovských žalobců Jiřina Vítovcová.

Místo výbuchu Foto: HZS Plzeňského kraje
Vařič pervitinu, který způsobil výbuch v domě na Klatovsku, zemřel

Muž byl obviněn z přečinu nedovolené výroby omamných a psychotropních látek. Hlavní líčení mělo začít příští měsíc. „Dostali jsme od soudu usnesení, kterým se trestní stíhání obžalovaného zastavuje z důvodu jeho smrti,“ uvedla Vítovcová.

K explozi a následnému požáru došlo v podkroví domu. Muž stačil z objektu včas utéci. Policie ho zadržela později. Tvrdil, že v jedné z místností nechal zapnutý propanbutanový vařič.

Škoda na domu, který měla od města pronajatý starší žena, dosáhla půl milionu. „Je pryč celá střecha, dokonce jsou vyvalené i stěny,“ řekl bezprostředně po události starosta Horažďovic Michael Forman.

U požáru zasahovalo podle mluvčího hasičů pět jednotek. „Hasiči z objektu vynesli tři desetikilogramové propanbutanové lahve a jednu dvoukilogramovou,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků