Hlavní obsah
Zničený vlak z jižních Čech Foto: Policie ČR

Vandal po sobě nechal ve dvou vlacích z Veselí rozsápané sedačky

Spoušť v podobě roztrhaných sedaček a rozházených kusů molitanu po sobě nechal neznámý vandal ve dvou vlacích z Veselí nad Lužnicí. Nejdřív se na policii dráhy obrátily v Jindřichově Hradci, další vlak s rozsápanými kupé pak přijel z Veselí do Prahy.

Zničený vlak z jižních Čech Foto: Policie ČR
Vandal po sobě nechal ve dvou vlacích z Veselí rozsápané sedačky

Policie po neznámém pachateli, případně skupině lidí, pátrá od poloviny března. V osobním vlaku na Jindřichův Hradec se ve Veselí našlo 13. března osm zničených sedaček. Škodu policie tehdy vyčíslila na 12 000 korun.

Na jihočeské policisty se později obrátili jejich kolegové z Prahy, kterým České dráhy ohlásily podobný incident – jednalo se o vlak, který týž den rovněž stavěl v na nádraží ve Veselí nad Lužnicí a pak jel na Prahu.

Vandal zničil kupé ve dvou vlacích

Foto: Policie ČR

„Souhrnná hmotná škoda je odhadnuta na bezmála 30 000 korun. Žádáme tímto nejen cestující v obou dotčených vlakových soupravách, ale zejména každého, kdo se v době před čtvrtou hodinou odpolední v sobotu dne 13. března 2021 nacházel na vlakovém nádraží ve Veselí nad Lužnicí a mohl by tak k objasnění přispět informací, aby poznatky předal policistům na jejich služebně ve Veselí nad Lužnicí či telefonní lince 974 238 760,” informoval ve čtvrtek o případu mluvčí policie Miroslav Doubek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků