Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

V Třinci se žena utopila v jímce

Záchranáři zasahovali ve čtvrtek večer v Třinci na Frýdecko-Místecku. Devětašedesátiletou ženu však již neměli možnost zachránit, utopila se v jímce u rodinného domu.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
V Třinci se žena utopila v jímce

„Událost nám byla nahlášena ve čtvrtek krátce po jednadvacáté hodině, na místo ihned vyjela posádka lékařské pomoci. Po příjezdu na místo však zasahující lékařka mohla pouze konstatovat smrt ženy,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Podle informací záchranářů měla žena vyjít na chvíli před dům, a protože se dlouho nevracela, začali ji příbuzní hledat. Nalezli ji ležící v jímce, s hlavou ve vodě a to zhruba po půl hodině. „Manžel se jí snažil pomoci, uvízl však v jímce také. Ženu nedokázal sám vytáhnout, proto si přivolal pomoc. Po vytažení muže i ženy z jímky se přítomní snažili pacientku resuscitovat a zároveň kontaktovali záchrannou službu,“ upřesnil Humpl.-

Záchranáři ošetřili i další dvě ženy, které v souvislosti s událostí jevily známky akutní stresové reakce. Do nemocnice však převezeny být nemusely.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků