Hlavní obsah

V Třinci havarovala cisterna a poškodila rodinný dům

Cisterna s přísadou do betonu havarovala v noci na středu v Třinci. Auto skončilo i s nákladem o váze 22 tun v zahradě rodinného domku, který poškodila. Část směsi z cisterny unikla. Řekl to mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že během dopoledne by měla být italská cisterna vyproštěna.

V Třinci havarovala cisterna a poškodila rodinný dům

Nehoda se stala v třinecké části Lyžbice v úterý krátce před půlnocí.

"Italský tahač DAF s těžkou cisternou, v níž je 22 tun netoxické a nehořlavé přísady do betonu, skončil na pravém boku v zahradě rodinného domku. Předtím ale ještě porazil kovový sloup elektrického vedení. Ten poničil část domku," popsal nehodu Kůdela.

Hasiči podle dokumentů v angličtině zjistili, že cisterna veze netoxické a nehořlavé cementové aditivum do betonu v podobě tmavě hnědé kašovité hmoty. Malý únik hmoty během noci a rána zachytávali a přelévali do plastových sudů. Od půlnoci do dnešního rána zachytili při pomalém úniku 40 litrů přísady.

"Dnes dopoledne rozhodne italský vlastník o tom, zda je možné cisternu postavit i s nákladem, protože náhradní vůz k přečerpávání obsahu má přijet až zítra, tedy ve čtvrtek," zakončil Kůdela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků