Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Michal Doležal, ČTK

V srpnu zemřelo na silnicích 60 lidí, nejméně za 20 let

Podle předběžných policejních statistik zemřelo v srpnu na silnicích 60 lidí, což představuje nejméně obětí v tomto měsíci za posledních 21 let. Na pondělní tiskové konferenci to novinářům řekl šéf dopravní policie Leoš Tržil.

Ilustrační foto Foto: Michal Doležal, ČTK
V srpnu zemřelo na silnicích 60 lidí, nejméně za 20 let

Loni v srpnu evidovali policisté 75 obětí, což zatím bylo nejméně za poslední roky. Nejvíce, 148, jich bylo v osmém měsíci roku 1993.

Za oba prázdninové měsíce zatím zemřelo na silnicích 164 lidí, tedy o 14 více než loni. Loňské prázdniny byly s počtem 150 obětí nejméně tragické za posledních deset let. Předloni zaplatilo za prázdninové nehody životem 204 lidí, v roce 2007 vystoupal počet mrtvých až na 222 a v roce 2006 statistiky uvádějí 152 obětí dopravních nehod. V posledních deseti letech byly prázdniny nejtragičtější v roce 2003, kdy při dopravních nehodách zemřelo 286 lidí.

První prázdninový měsíc letos na silnicích zahynulo 104 lidí. Příčinu smutné bilance, k níž přispěly především kolize z prvních červencových dnů, experti nedokážou přesně pojmenovat. Na počtu nehod se zřejmě velkou měrou podepsalo horké počasí, které v červenci panovalo. Podle odborníků je řidič ve vedru unavený, špatně se soustředí, zhoršují se jeho reakce, je nepřesný a pomalý.

Vysokým počtem nehod o prázdninách a celkovou problematikou dopravy se začala zabývat i expertní komise vedená poslancem a dopravním expertem Stanislavem Humlem (VV), která vznikla ve spolupráci ministerstev dopravy a vnitra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků