Hlavní obsah

V Praze na Vltavě se částečně potopil remorkér

Na Vltavě v pražských Holešovicích se dnes částečně potopil tažný remorkér. Vytekla z něj ropa a olej. Řekla to mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Na místě zasahovali hasiči, kteří instalovali norné stěny. Ropu se podle hasičů podařilo zajistit tak, že se nerozšířila do okolí. Hasiči pak do vody vsypali sorbent.

V Praze na Vltavě se částečně potopil remorkér

Hlášení o potápějícím se remorkéru hasiči dostali kolem 14:15. Na místo poblíž Jankovcovy ulice postupně vyjelo pět jednotek včetně hasičských potápěčů. Skvrna má průměr asi 30 metrů a zatekla i mezi ostatní odstavené lodě, kterých je v okolí zhruba 15. Zatím není jasné, proč se loď potopila.

"Remorkér zůstal sedět zadní částí na dně. Zajistili jsme ho proti dalšímu potopení a úniku dalších ropných látek a případ jsme předali pracovníkům plavební správy a dekontaminační firmě," řekla Adamcová. Ti by měli společně odstranit ropnou skvrnu a vyzvednout loď z vody.

 Na místě zasahovali i havarijní technici z Povodí Vltavy a pracovníci z magistrátního odboru ochrany prostředí. Policejní technik podle mluvčí pražské policie Evy Miklíkové ohledal člun a situaci zdokumentoval. "Vyšetřování příčin ale bude ještě nějakou dobu trvat," dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků