Hlavní obsah
Cestujícím se podařilo včas vystoupit. Foto: HZS Praha

V Praze začal za jízdy hořet vlak, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu

Pražští hasiči zasahovali u požáru motorového vlaku společnosti KŽC ve Stodůlkách. Všem 25 cestujícím se podařilo včas opustit soupravu. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.

Cestujícím se podařilo včas vystoupit. Foto: HZS Praha
V Praze začal za jízdy hořet vlak, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu

„První jednotky jsou na místě, přístup je složitý,” uvedli pražští hasiči na twitteru. Na místě byla také policie a hasičská jednotka Správy železniční dopravní cesty.

Požár je ve špatně přístupném terénu.

Foto: HZS Praha

Podle hasičů se všem cestujícím podařilo včas vystoupit. Podle prvních informací by neměl být nikdo zraněn, uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Hořet začalo po 15:00. „Strojvedoucí si sám všiml plamenů v motorovém prostoru vlaku a zastavil,” uvedl mluvčí.

Požáru si všiml strojvedoucí.

Foto: HZS Praha

„Probíhají hasební práce na 2 C proudy v dýchací technice a byl vyhlášen druhý stupeň poplachu,” dodali hasiči.

Zhruba v 17 hodin hasiči ohlásili lokalizaci požáru s tím, že vše mají pod kontrolou. Později dodali, že příčinou požáru byla technická závada a že škoda bude určena až po došetření drážním inspektorem.

Vlak, který byl poškozen, znají cestující jako takzvaný Pražský motoráček. Patří Klubu železničních cestovatelů. Jezdí celoročně každou sobotu, neděli a státní svátek s výjimkou Vánoc. Jeho trasa vede po trati číslo 122 ze stanice Praha hlavní nádraží do stanice Praha-Zličín a zpět.

Vlaky jezdí odklonem přes Smíchov. Omezení by podle orientačního odhadu mělo trvat asi do 21:00.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků