Hlavní obsah

V Plzni zadrželi vyděrače, hrozil bombou, když nedostane milióny

Plzeňští kriminalisté dopadli muže, který vyhrožoval, že pokud nedostane peníze, vyhodí do vzduchu obytný dům v některém z větších měst v kraji. Žádal dva milióny korun, které chtěl shodit v taškách z vrtulníku na jím určené místo. Dva týdny si diktoval nové podmínky a nechával policisty v napětí. Těm se mu ale nakonec podařilo dostat na kobylku.

V Plzni zadrželi vyděrače, hrozil bombou, když nedostane milióny

Poprvé dal vyděrač o sobě vědět 6. září, kdy policisté našli jeho vzkaz na papírku ve schránce důvěry na jedné ze služeben. Pak s nimi komunikoval přes telefon.

Místo, kde hodlá v případě nesplnění svého požadavku udeřit, nikdy neupřesnil. Tvrdil, že chce jen zpět své peníze, o které ho v minulosti připravil stát.

„Jedná se o 51letého muže z Plzně, který se už v minulosti dopouštěl násilné trestné činnosti. Byl obviněn z vydírání,“ uvedla krajská policejní mluvčí Martina Kohoutová s tím, že zadržen byl ve sklepě panelového domu.

Policisté dají podnět žalobci, aby podal soudci návrh na jeho vzetí do vazby. Hrozí mu až 10letý trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků