Hlavní obsah
Požárem zničený byt Foto: Patrik Biskup, Právo

V Plzni hořel byt v paneláku, matka s dítětem stačila utéct

Škodu za stovky tisíc korun způsobil požár, který v úterý po poledni zachvátil jeden z bytů panelového domu v Masarykově ulici v Plzni. Byt 3+1 v první patře oheň zcela zničil. Škody sčítají i majitelé sousedních bytů. Žárem jim praskly například rozvody vody. Nikdo naštěstí zraněn nebyl.

Požárem zničený byt Foto: Patrik Biskup, Právo
V Plzni hořel byt v paneláku, matka s dítětem stačila utéct

„Plameny se pokusila uhasit nájemnice bytu, ale to se jí nepodařilo. Tak popadla dítě a utekla ven,“ řekl Jiří Filípek z ředitelství krajských hasičů. Podle něho hasiči našli na balkóně psa, kterého odvedli do bezpečí. Z domu pak evakuovali dalších osm nájemníků.

“Když jsem otevřela pokoj, hořely už postele,“ řekla přítomným strážníkům zjevně rozrušená žena, která byt obývala. Lékaři ji na místě ošetřili drobné popáleniny. Svědci na místě potvrdili, že z okna bytu šlehaly až třímetrové plameny.

"Co bylo příčinou požáru vyšetřujeme. Zatím nemůžeme vyloučit žádnou z verzí. Prověřujeme technickou závadu na elektrospotřebiči nebo nedbalost,“ uzavřel Filípek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků