Hlavní obsah
Volební urna zůstala neporušena. Foto: Michal Doležal, ČTK

V Ostravě zloděj vykradl volební místnost

Neznámý zloděj vykradl v noci z pátku na sobotu volební místnost v Ostravě-Jihu. Platnost voleb v tomto okrsku by však neměla být ohrožena, protože volební urna zůstala neporušena. Zloděj si akorát odnesl z místnosti základní školy počítač.

Volební urna zůstala neporušena. Foto: Michal Doležal, ČTK
V Ostravě zloděj vykradl volební místnost

„Když členové volební komise přišli ráno do místnosti, zjistili, že byla v noci vykradena,“ uvedl Jan Berousek z Krajského úřadu v Ostravě.

„Proto na místo přivolali policisty, kteří zajistili stopy. Kvůli tomu musel být odložen začátek hlasování na devět hodin. Volební urna však zůstala na místě, pečeť na ní nebyla porušena,“ doplnil Berousek. Proto tato událost nebude mít vliv na platnost voleb v tomto okrsku.

 

O křesla v pětašedesátičlenném krajském zastupitelstvu bude usilovat celkem 15 politických uskupení s 843 kandidáty. Volí se také do Senátu, a to ve třech volebních obvodech: Ostrava-město, Karviná a Frýdek-Místek, kde se o o přízeň voličů uchází celkem 17 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků