Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Alex Švamberk, Novinky

V Karlově spadla sedačka lanovky, lyžař byl převezen do nemocnice

Na lanovce v jednom z lyžařských středisek v Karlově na Bruntálsku se v sobotu dopoledne utrhla sedačka vezoucí jednoho lyžaře. Muž si po dopadu z třímetrové výšky nestěžoval na zdravotní problémy, nakonec byl ale z lyžařského areálu vrtulníkem transportován na vyšetření do nemocnice, sdělil dispečer Horské služby Jeseníky. Okolnosti pádu sedačky lanovky prověřuje policie.

Ilustrační foto Foto: Alex Švamberk, Novinky
V Karlově spadla sedačka lanovky, lyžař byl převezen do nemocnice

Na místě spadlé sedačky v Karlově zasahovali horští záchranáři. „Ošetřili jsme tam pána, který se po pádu domníval, že je vše v pořádku. My jsme mu zavolali sanitku a dispečink to na základě úrazového děje a prvotního ošetření vyhodnotil tak, že tam povolal vrtulník, který muže transportoval do nemocnice na další vyšetření," uvedl dispečer horské služby.

Podle dispečera byla sedačka lanovky zřejmě špatně ukotvená k lanu a spadla na zem. „Na sedačce seděl devětačtyřicetiletý muž, který měl spadnout z výšky zhruba tří metrů. Zranění muže není dosud specifikováno, z místa byl transportován do nemocnice,“ řekla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků