Hlavní obsah
Policisté a hasiči na místě nálezu Foto: Jiří Bednář, Právo

V Hradci Králové byl v autě při servisní prohlídce nalezen podezřelý předmět

Policisté, hasiči i záchranáři se ve čtvrtek po poledni sjeli do královéhradecké Pouchovské ulice kvůli podezření, že na místě byl nalezen nástražný systém a hrozí nebezpečí výbuchu.

Policisté a hasiči na místě nálezu Foto: Jiří Bednář, Právo
V Hradci Králové byl v autě při servisní prohlídce nalezen podezřelý předmět

„Technik z místního autoservisu po zdvižení vozidla na hever zjistil, že se v autě nachází podezřelý předmět. Okamžitě zavolal policii a následně se rozběhla obvyklá bezpečnostní opatření,“ informovala Právo mluvčí hradeckého policejního ředitelství Ivana Ježková.

Na místo se dostavil pyrotechnik policejního prezídia, vyjmul předmět z vozidla a předběžně zjistil, že nejde o akutní nebezpečí exploze.

Preventivní evakuace lidí z okolí

„Předmět bude podroben zkoumání, zatím nelze říci, oč přesně jde. Byly ale zahájeny úkony pro zjištění, zda nejde o spáchání trestného činu obecného ohrožení,“ řekla mluvčí.

Policie spolu s hasiči provedla evakuaci asi třiceti lidí z okolních domů. „Vzhledem k tomu, že v těsné blízkosti je také základní škola, provedli jsme i tam nebytná opatření,“ dodala Ježková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků