Hlavní obsah

V Havířově vyhořela rozvodna, tisíce lidí byly bez proudu

Tisíce lidí v Havířově na Karvinsku zůstaly v neděli odpoledne bez elektřiny kvůli požáru rozvodny elektrického napětí. Požár vypukl asi o půl páté odpoledne, o hodinu později už se ho hasičům podařilo lokalizovat. Energetici v centru města obnovili dodávky před 21:00.

V Havířově vyhořela rozvodna, tisíce lidí byly bez proudu

„U požáru zasahují tři jednotky hasičů. Poměrně dlouho museli hasiči čekat na vypnutí elektřiny a odvětrání objektu, v současné době už je ale požár lokalizován a probíhá dohašování,“ řekl v neděli po šesté hodině večerní mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Faster.

Potvrdil také, že kvůli požáru zůstala velká část města bez proudu. „Jde o část Havířova a místní část Šumbark,“ řekl Faster.

Havířov má 83 000 obyvatel, podle České televize byla bez elektrické energie třetina města.

Mluvčí skupiny ČEZ pro severní a střední Moravu Alice Lutišanová ČTK v 19:00 řekla, že se jejich pracovníci snaží dodávku obnovit nejprve do centra města. Kdy bude mít elektrickou energii sídliště Šumbark, nebyla schopna odhadnout. Podle Lutišanové požár rozvodny silně poškodil kabely.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků