Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

V Havířově se rvaly na ulici desítky lidí, házely sklenicemi i dlažebními kostkami

Sklenice a dlažební kostky létaly v pátek 1. června pozdě večer Šumbarkem, městskou částí Havířova. Do rvačky dvou znesvářených skupin se tam zapojilo zhruba 60 lidí, neurvalce museli rozhánět policisté ze speciální pořádkové jednotky.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
V Havířově se rvaly na ulici desítky lidí, házely sklenicemi i dlažebními kostkami

K pouličnímu boji došlo kolem 23. hodiny na Jarošové ulici. „Po předchozí slovní rozepři se vzájemně začaly napadat dvě skupiny několika osob. Jedna skupina byla zahnána na soukromý pozemek, který je uzavřen mříží. I když mříž oba tábory oddělovala, skupiny proti sobě útočily. Vzájemně po sobě házeli různé sklenice, dlažební kostky a další předměty,“ popsala karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Během incidentu došlo k poškození dvou automobilů a zranění tří osob, z toho jednoho policisty. Všichni muži byli ošetřeni v havířovské nemocnici.

Policisté už zahájili úkony trestního řízení kvůli výtržnictví, ublížení na zdraví a poškození cizí věci. „Případ je na samém začátku vyšetřování. Postupně budou vyslechnuti účastníci incidentu, jejich motiv i iniciátor,“ uvedla mluvčí. Kriminalisté využijí také záběrů městského kamerového systému a prověří, zda rvačka neměla rasový podtext.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků