Hlavní obsah

V centru Prahy se srazily tramvaje, 23 lidí bylo zraněno

Dvě tramvaje se střetly v pátek po poledni v centru Prahy. Dvacet lidí bylo lehce zraněno, tři středně těžce. Záchranáři na místo povolali speciální automobil pro ošetřování více zraněných.

V centru Prahy se srazily tramvaje, 23 lidí bylo zraněno

Nehoda se stala před 13. hodinou ve frekventované Ječné ulici na zastávce Štěpánská, kde jedna souprava zezadu nabourala do druhé.

Nabourané vozy tramvaje v Ječné ulici.

Foto: Karolína Brodníčková, Právo

„Při srážce tramvají utrpělo zranění 23 osob. Z toho se 20 osob zranilo lehce, tři osoby utrpěly středně těžká zranění. Většinou se jednalo o pohmoždění krční páteře, hlavy a hrudníku. Všichni pacienti byli při vědomí,“ uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Na místě zasahovalo pět posádek záchranářů, jedna lékařská posádka, inspektor a speciální vůz Atego, který záchranná služba využívá při větších nehodách.

Záchranářský vůz Atego na místě nehody.

Foto: Karolína Brodníčková, Právo

K nehodě vyjeli také hasiči. „Vyproštění osob nebylo potřeba, na místě jsou hasiči pražského dopravního podniku, kteří provedou zajištění nehody. My asistujeme záchranářům při transportu zraněných osob do sanitních vozů,“ doplnil mluvčí hasičů Martin Kavka.

„Ve směru ke Karlovu náměstí se srazily dvě tramvaje, jedna narazila do druhé, do před ní stojící. Příčiny nehody budou policisté vyšetřovat,” řekl policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že auta jezdí jedním pruhem.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala byla škoda vyčíslena na pět miliónů korun.

V Praze se v Ječné ulici na zastávce Štěpánská srazily dvě tramvaje.

Foto: Vít Šimánek, ČTK

Provoz byl obnoven kolem 15:30. Odkloněné tramvajové linky se vrátily na své tratě. Spoje nabíraly až několik desítek minut zpoždění.

Vlivem nárazu do sebe narazily i spřažené vozy jedné soupravy.

Foto: Vít Šimánek, ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků