Hlavní obsah

V centru Prahy hořel byt plný odpadků, zásah zablokoval dopravu

Pražští hasiči zasahují u požáru v Ječné ulici v centru Prahy. Hořel byt v bytovém domě poblíž Karlova náměstí. Z domu bylo zachráněno 12 osob, jedna je v péči lékařů. Podle hasičů je požár pod kontrolou.

V centru Prahy hořel byt plný odpadků, zásah zablokoval dopravu

„Zásah komplikovalo větší množství odpadu, které se v bytě nacházelo. Po lokalizaci, která byla ohlášena v 7:47 hod, následovaly dohašovací práce a rozebírání konstrukcí a odpadu. Příčina a vzniklá škoda jsou zatím v šetření,” uvedla mluvčí hasičů Kateřina Suchanská.

Požár v Ječné ulici očima velitele zásahu

Podle svědků z místa mohl požár vzniknout nedbalostí, zřejmě od svíčky.

Záchranáři na místě ošetřili 76letou ženu, která se nadýchala kouře. Sanitka ji následně odvezla k dovyšetření do nemocnice na Karlově náměstí.

Zásah asi na hodinu a půl výrazně komplikoval dopravu v centru Prahy. Jednosměrná Ječná ulice je jednou z klíčových komunikací ve městě, spojuje Karlovo náměstí a I.P. Pavlova, kde ústí na magistrálu.

Na Karlově náměstí stáli policisté a dopravu odkláněli. Hasičská auta včetně plošiny stála v jízdním pruhu směrem na I.P. Pavlova. Provoz byl obnoven kolem deváté hodiny.

Požár v Ječné ulici

Video: Novinky

Hasiči uzavřeli ulici.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků