Hlavní obsah
Adámkova vila v Raškovicích Foto: Břetislav Boháč

Uškrcená žena ležela týden v kůlně

Takřka celý týden se štamgasti z restaurace v Holešově na Kroměřížsku skrze velká skleněná okna dívali přímo na kůlnu u domku svého kamaráda, aniž by tušili, že tam pod haldou cihel, skelné vaty a tvárnic leží zavražděná mladá žena.

Adámkova vila v Raškovicích Foto: Břetislav Boháč
Uškrcená žena ležela týden v kůlně

Dívku pocházející z Pravčic na Kroměřížsku uškrtil osmatřicetiletý majitel domku již 21. března a až do minulého čtvrtka její tělo ukrýval zřejmě v naději, že se mu podaří ho nenápadně přemístit. Policisté se mu dostali na stopu, ještě než se tak stalo. Vrah se k činu přiznal a sám jim ukázal, kam mrtvolu schoval. "Kápl božskou, neměl už východisko," konstatoval informovaný policista.

Policie případ zveřejnila až dnes.

Sousedé: takový nevýrazný chlap

"Nechápu, vůbec nechápu, kde se to v něm vzalo. Je to docela nevýrazný chlap, je podobný tomu Retardovi z televize, tak se mu říkalo Carda. Chodil sem do hospody tu a tam na pivo, dokonce i pomáhal, když se něco opravovalo. Ve čtvrtek večer, když se zavíralo, sem přijela spousta policajtů k zadní brance, hrabali v té kůlně a pak havrani odvezli tu mrtvou," svěřil se jeden z hostů hospody.

Dvůr vrahova domku je přímo od stolu zasklené terasy v hospodě jako na dlani. "Teď si vybavuji, že tu byl ještě mezi tím, než se vražda stala a než tu holku našli," vybavil si kamarád.

Muž měl s obětí zřejmě poměr

Nikdo z okolí přitom údajně nevěděl, že se zadržený muž již nějakou dobu se svou příští obětí důvěrně stýká. "Co já slyšel, tak ona prý přišla toho 21. března k němu do domu s tím, že o jejich vztahu řekne jeho manželce. Ta ale nebyla doma. Asi mu ujely nervy, jinak si to nedovedu vysvětlit. Jenže o tom, že se stýkají, věděli její bratři. Tudy asi policie přišla na stopu," přidali se ostatní hosté v hospodě. "Jeho manželka se prý úplně sesypala a do domku nechce. Ani se nedivím. Je to neuvěřitelné," kroutili štamgasti hlavou.

Zadrženého muže vzal soud do vazby. Hrozí mu trest 12 až 15 let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků