Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Uprchlice z ústavu před policisty skočila do řeky

Šestnáctiletou dívku, která byla na útěku z diagnostického ústavu zachraňovali v sobotu odpoledne strážníci v Bohumíně na Karvinsku z rozbouřené řeky Odry. Dívka před městskými policisty do vody sama skočila. Informovala o tom mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Uprchlice z ústavu před policisty skočila do řeky

Školačka odpoledne uprchla z bohumínského diagnostického ústavu společně s dalšími chovanci. Většinu z nich policisté krátce po útěku dopadli, chyběla jim pouze šestnáctiletá "notorická útěkářka". Po ní vyhlásili celostátní pátrání a požádali o pomoc strážníky městské policie v Bohumíně. Ti při prohledávání některých městských částí na dívku narazili nedaleko řeky. Děvče se jim pokoušelo utéct a nakonec skočilo do rozbouřené vody.  

"Proud dívku strhl pod hladinu a začala se topit, pak vyplavala na povrch a proud ji nesl asi 20 metrů. Ve snaze se zachránit začala se strážníky komunikovat a poslouchala jejich rady. Těm se podařilo s pomocí asi čtyřmetrové větve dívku vytáhnout na břeh. Krátce nato ji odvezli zpět do diagnostického ústavu," řekla mluvčí.

Dodala, že podobné případy bohumínští strážníci řeší v průměru jedenkrát týdně. "Děti z ústavu utíkají často, ročně to jsou desítky případů."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků