Hlavní obsah
Vozidlo VW Touran opatřené odcizenou značkou 3U1 4474 na záznamech z dálničních kamer Foto: Policie ČR

Únosce v Ústí vytáhl matce 18denní nemluvně z kočárku a ujel do Německa

Policisté pátrají od středečního odpoledne po nemluvněti z Ústí nad Labem. Teprve 18 dní starou holčičku Michalu Janovou měl deset minut před třetí hodinou na předměstí Trmice na křižovatce ulic Gorkého a Žižkova neznámý muž vytáhnout před zraky matky z kočárku, pak s ní v autě ujel směrem na Německo.

Vozidlo VW Touran opatřené odcizenou značkou 3U1 4474 na záznamech z dálničních kamer Foto: Policie ČR
Únosce v Ústí vytáhl matce 18denní nemluvně z kočárku a ujel do Německa

"Neznámý muž vytáhl před zraky matky holčičku z kočárku, zaběhl s ní do auta a ujel směrem ke státní hranici s Německem," řekl mluvčí policejního prezidia Jan Melša.

„Dítě mělo v tu chvíli na sobě šedé tričko s dlouhým rukávem s modrými pruhy, šedé tepláčky s červeným pruhem, na nohou růžové látkové botičky. Pod oblečením mělo body bílé barvy s obrázkem krokodýla na hrudi,“ uvedl Melša.

Únoscem je podle popisu muž bílé pleti, 180-190 cm vysoký, s krátkými rovnými hnědými vlasy, mluvil nejspíše německy. Z místa únosu muž odjel vozidlem VW Tiguan nebo Touran, černé barvy s registrační značkou 3U1 4474 ukradenou z jiného vozidla.

Policie žádá všechny svědky události, aby neprodleně kontaktovali policisty na lince 158.

Kontroly na obou stranách hranice

Kvůli únosu byly zavedeny kontroly na silnicích a hraničních přechodech. "Máme poznatek, že to vozidlo bylo viděno na německé straně, takže jsme ve styku s kolegy. Ale nelze vyloučit, že to byl jen klamný manévr," řekl Melša. Operaci koordinují policisté ze společného česko-německého pracoviště v Petrovicích a mají k dispozici i vrtulník.

Policie se domnívá, že pachatelem mohl být Němec, protože před únosem něco řekl sice česky, ale prý s výrazným německým přízvukem. Možnost, že byl únos fingovaný, zatím také vyloučena není. "Je ale předčasné se tím zabývat, prioritou je to dítě najít," dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků