Hlavní obsah
Hasiči zasahují u požáru domu v centru Karlových Varů. Foto: HZS Karlovarského kraje

Úmyslně založený požár v Karlových Varech uvěznil v bytě muže

Dům v centru Karlových Varů v noci na pátek zasáhl požár. Plameny v objektu uvěznily muže, zachránit ho museli hasiči. Policie již zadržela podezřelou osobu, která mohla požár založit úmyslně. Odhadovaná škoda činí 2,5 miliónu korun.

Hasiči zasahují u požáru domu v centru Karlových Varů. Foto: HZS Karlovarského kraje
Úmyslně založený požár v Karlových Varech uvěznil v bytě muže

Požár vypukl v jednom z bytů v objektu v Jaltské ulici před jednou hodinou v noci. Plameny se šířily na další byt a na střechu domu.

V bytě ve čtvrtém podlaží zůstal uvězněný muž, který z okna křičel, že nemůže ven.

„Hasiči tak okamžitě v dýchací technice vyběhli do čtvrtého patra, vyrazili dveře hořícího bytu a muže s použitím záchranné vyváděcí masky vyvedli ven před dům,“ sdělil mluvčí hasičů Martin Kasal.

Hasiči zasahují u požáru domu v centru Karlových Varů.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Policie nevylučuje, že požár mohl být založen úmyslně. „Ještě v noci byla zadržena podezřelá osoba. Pokud bude usvědčena z přečinu obecného ohrožení, hrozí jí trest odnětí svobody až do pěti let,“ uvedla policejní mluvčí Zdeňka Papežová.

Hasiči kvůli požáru evakuovali dvacítku obyvatel. Čtrnácti z nich zajistil magistrát náhradní bydlení. Oheň na místě pět hodin likvidovalo šest hasičských jednotek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků