Hlavní obsah

Ukradla mi spermie, tvrdí před soudem

Pražský městský soud začal ve středu rozplétat ožehavý případ, který v historii českého soudnictví nemá obdoby. Soudkyně Dagmar Samidisová řeší při projednávání žaloby na ochranu osobnosti záhadu "zneužitého" mužského spermatu.

Ukradla mi spermie, tvrdí před soudem

Ve sporu proti sobě stojí 36letý Tomáš K. a pražská společnost GEST, po které požaduje miliónovou částku za to, že údajně bez jeho souhlasu uměle oplodnila jeho spermatem 36letou Jitku B., jeho bývalou přítelkyni. O ženě tvrdí, že mu sperma podloudně zcizila a potom ve svém zájmu zneužila. Případ se projednává za zavřenými dveřmi s vyloučením veřejnosti.

Podle GEST souhlasil

Společnost GEST se k tomu nechce s ohledem na lékařské tajemství vyjadřovat. Podle dostupných informací však její zástupci mají čestné prohlášení Tomáše K. z roku 1999, kde s možným oplodněním souhlasí.

Advokátka: O oplodnění nevěděl

To však rozhodně vyvrací žalobcova advokátka Romana Coufalová. Před pár lety požádala Jitka B., která pracuje jako zdravotní sestra, Tomáše K. o sperma. Namluvila mu, že je potřebuje ke zjištění nejvhodnější antikoncepce. Důvěřivý muž nakonec životodárnou tekutinu několikrát poskytl ve specializovaném zdravotnickém zařízení.

Na jaře 2001 je pak Jitka B. využila k umělému oplodnění. "Jejich dárce však o tom vůbec nevěděl," zdůraznila advokátka. Před rokem se ženě narodila zdravá dvojčata a Tomáš K. má na ně podle rozhodnutí obvodního soudu platit alimenty.

Soudkyně Samidisová vynese rozsudek zřejmě za dva měsíce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků