Hlavní obsah

Údajného člena Toflova gangu Setváka propustili z vazby

Jeden z obviněných v kauze tzv. Toflova policejního gangu, bývalý šéf brněnské pobočky policejní inspekce Rudolf Setvák, byl ve čtvrtek krátce před 11. hodinou propuštěn z brněnské vazební věznice. Při odchodu ze zařízení odmítl cokoli komentovat.

Údajného člena Toflova gangu Setváka propustili z vazby

Setvák strávil ve vazbě tři měsíce a podle vyšetřujícího žalobce z ostravské pobočky Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Martina Brzobohatého nebyla jiná možnost než jej propustit.

Setvák měl na policejní inspekci krýt trestnou činnost celého gangu, obviněn byl jen z jednoho z třiceti zadokumentovaných skutků.

Rudolf Setvák (vpravo) opouští brány brněnské vazební věznice.

Foto: Petr Kozelka, Právo

Propuštěný Setvák je jedním z devíti lidí většinou z řad bývalých policistů, které detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a inspektoři policie viní z účasti na zločinném spolčení v organizované skupině.

Rudolf Setvák opouští brány brněnské vazební věznice.

Foto: Petr Kozelka, Právo

Ta měla za posledních 13 let vydírat brněnské podnikatele nebo jiným pomáhat s ututláním jejich zločinné činnosti. Šéfem gangu měl být někdejší člen kriminálky Michal Tofl, který byl loni v červnu zastřelen dosud neznámým pachatelem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků