Hlavní obsah

U Hranic hořelo cirkusové vozidlo se lvy a tygrem

Oheň zachvátil v neděli večer na rychlostní komunikaci u Hranic na Přerovsku nákladní auto s přívěsem, v němž bylo převáženo pět cirkusových šelem - čtyři lvi a jeden tygr. Díky včasnému zásahu hasičů se zvířatům nic nestalo.

U Hranic hořelo cirkusové vozidlo se lvy a tygrem

„K události došlo na dálnici zhruba tři kilometry za Hranicemi směrem na Ostravu. Oheň byl nahlášen na naše operační středisko ve 21.25 hodin. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Hranic a dobrovolní hasiči z téhož města, kterým se podařilo požár rychle zlikvidovat,“ řekla Právu v pondělí mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Hasiči již v průběhu zásahu kontaktovali ošetřovatele zvířat, správu a údržbu silnic a dálniční policii. Rychlostní komunikace musela být na zhruba půl hodinu uzavřena.

Příčinou nehody nákladního auta převážejícího šelmy byla technická závada na brzdovém systému.
FOTO: HZS Olomouckého kraje

„Podle vyjádření řidiče a následně majitelky cirkusu, která se dostavila na místo, byla zvířata v pořádku, nenadýchala se zplodin hoření,“ uvedla mluvčí. Vyšetřovatel vyčíslil škodu na 20 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na brzdovém systému.

Konec minulého týdne byl pro hasiče v Olomouckém kraji ve znamení záchrany zvířat nejen kvůli zásahu u Hranic. Již v pátek odpoledne vyprošťovali kočku, která na Mlýnské ulici v Litovli uvízla v odpadní rouře nad řekou Moravou. V noci ze soboty na neděli pak vytahovali v Oseku nad Bečvou psa, který spadl do zhruba tři metry hluboké díry.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků