Hlavní obsah
Hasiči při zásahu na hořícím poli u Třebeně na Chebsku. Foto: HZS KK

U Chebu hořelo obilí na poli

Deset hasičských jednotek se třinácti cisternami hasilo v pátek odpoledne obilné pole u Třebeně na Chebsku, které chytlo pravděpodobně kvůli technické závadě na kombajnu. Vrtulník museli hasiči použít při likvidaci požáru hrabanky u Šindelové na Sokolovsku.

Hasiči při zásahu na hořícím poli u Třebeně na Chebsku. Foto: HZS KK
U Chebu hořelo obilí na poli

„Oheň se rychle šířil a zasáhl jak část sklizeného pole, tak i vzrostlé obilí,“ uvedl mluvčí karlovarských krajských hasičů Martin Kasal. „Velitel zásahu v první fázi požadoval i povolání vrtulníku pro letecké hašení, nakonec požár zvládli lokalizovat hasiči i bez této pomoci,“ pokračoval mluvčí hasičů, kteří dostali požár pod kontrolu jednu hodinu po nahlášení.

„Majitel odhadl škodu způsobenou ohněm na 200 tisíc korun,“ dodal Kasal.

Hasiči při zásahu na hořícím poli u Třebeně na Chebsku

Foto: HZS KK

Oheň i na Sokolovsku

Po dvou dnech zvládli hasiči v pátek odpoledne zlikvidovat požár lesní hrabanky u Šindelové na Sokolovsku. „Oheň zasáhl poměrně malou plochu, přibližně padesát metrů čtverečních. Požár ale vypukl ve velmi nepřístupném terénu, kam hasiči nemohli zajet ani s terénními čtyřkolkami,“ vysvětloval Kasal, podle které suché až vyprahlé podloží stromů umožňovalo pomalé šíření požáru.

Hasiči při zásahu na hořícím poli u Třebeně na Chebsku

Foto: HZS KK

Hasiči proto museli dostat na kopec vodu s použitím hadic a důkladně prolít všechna místa požáru. „Museli překonat 120 výškových metrů převýšení a natáhnout přes 600 metrů hadic. Aby zajistili dostatečný tlak vody pro účinné hašení, museli na hadicovém vedení na dvou místech ve stráni umístit přenosná požární čerpadla a zvyšovat tak tlak vody,“ uvedl mluvčí hasičů s tím, že požární vodu čerpali hasiči v rybníku v Přebuzi, kde zřídili čerpací stanoviště.

„Požár jsme zlikvidovali v pátek po poledni, celý prostor důkladně zkontrolovali termokamerou. Škoda je odhadnuta na 10 tisíc korun, příčina je v šetření,“ uzavřel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků