Hlavní obsah

Týraná holčička půjde možná do dětského centra

Malá dvouletá holčička z Modřan, která byla v neděli večer přijata se zlomeninou lokte a dalšími četnými zraněními na dětskou chirurgii Thomayerovy nemocnice, půjde možná do dětského centra.

Týraná holčička půjde možná do dětského centra

Sociální odbor Prahy 12 totiž už poslal na Obvodní soud pro Prahu 4 návrh na předběžné opatření, kterým má soud rozhodnout, zda batole umístí do některého z dětských center nebo ho vydá zpět matce. Tu ale policie podezírá, že své dítě několik měsíců brutálně týrala. Informace Práva potvrdila i tisková mluvčí Thomayerovy nemocnice Martina Štanclová.

„Tento návrh byl podán. Čekáme na vyjádření soudu, který má o návrhu na umístění do ústavu sociální péče rozhodnout bez meškání,“ řekla v úterý Štanclová. Lékaři nemocnice nemohou podle ní jinak rodičům bránit vzít si své dítě zpět.

Tři dny v nemocnici

„Pokud nebude nutné dítě nějak operovat a vyšetření na sále, kterému se holčička podrobila, nic takového neukázalo, zůstane u nás ještě asi tři dny,“ uvedla mluvčí. Do té doby musí soud rozhodnout, co bude s batoletem dál. „Je pravděpodobné, že pokud by soud rozhodl o vzetí dítěte do ústavu, zůstalo by asi v našem dětském centru,“ dodala Štanclová.

Matka, pravděpodobně pod vlivem zpráv médií, podle Štanclové v úterý dopoledne navštívila spolu se svým otcem a tchánem zmučenou dceru. Podle informací Práva bydlela matka se svou dcerkou v podnájmu na sídlišti Kamýk v Praze 12, ale trvalé bydliště mají obě zapsané v Praze 8.

Trvalé následky nelze vyloučit

Podle mluvčí se od pondělí zdravotní stav malé pacientky nezměnil. „Její stav je stabilní, není v žádném nebezpečí. Neleží ani na dětské jednotce intenzivní péče. Čeká ji ale rehabilitace,“ popsala zdravotní stav týraného dítěte Štanclová s tím, že s ohledem na rozsah jejích zranění není možné u ní vyloučit ani trvalé následky.

Holčička byla podle výsledků lékařského vyšetření v nedávné minulosti terčem krutého zacházení a opakovaného mučení. „Našli jsme na ní stopy po několika starších, jen částečně zhojených zlomeninách. Měla zlomenou stehenní kost a nadvakrát zlomenou paži,“ dodala Štanclová. Nemocnice je podle jejích slov nadále v úzkém kontaktu s policií a sociálními pracovnicemi radnice Prahy 4

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků