Hlavní obsah

Turistu kolem Sněžky hledaly desítky záchranářů, dovezlo ho taxi

Desítky českých i polských záchranářů Horské služby hledalo večer a v noci na sobotu ztraceného holandského turistu v okolí Sněžky v Krkonoších. Pátrání bylo bezvýsledné, turista nakonec nad ránem sám v pořádku dorazil do svého penziónu. Tam ho přivezlo taxi.

Turistu kolem Sněžky hledaly desítky záchranářů, dovezlo ho taxi

Muž při své cestě nejvyššími českými horami zabloudil až do polského střediska Karpacz. Zpátky do penziónu v Peci pod Sněžkou se vrátil v pořádku vozem taxi. Záchranáři přitom rozjeli jednu z největších pátracích akcí v posledních letech.

Třicetiletý Holanďan trpí psychickou poruchou. Třicetiletý turista, který trpí psychickou poruchou, se ztratil v pátek vpodvečer při výletu na Sněžku. Horská služba do pátrání nasadila 34 lidí, psovoda se psem a v akci byla i policie. Když záchranáři dostali informaci, že turista byl viděn v Polsku, zapojili se do nočního pátrání i polští záchranáři. Akce trvala do sobotní druhé hodiny ráno.

"Turista zabloudil do Karpacze a hory se zřejmě pokusil v noci přejít. Když se mu to nepodařilo, vrátil se a přijel do penziónu taxíkem," řekl Marek Fryš z krkonošské Horské služby. Dodal, že podobným událostem se dá předejít tím, že turisté u sebe budou mít nabitý mobilní telefon. V případě problémů jím mohou udat svou polohu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků