Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: HZS

Tři opařené děti během několika dnů. Nenechávejte je bez dozoru, apelují záchranáři

Hned u třech případů dětí, které se opařily horkou tekutinou, zasahovali v posledních dnech záchranáři v Moravskoslezském kraji. Ve všech případech šlo o velmi malé děti. Lékaři proto znovu apelují na rodiče, aby nenechávali malé děti bez dozoru.

Ilustrační foto Foto: HZS
Tři opařené děti během několika dnů. Nenechávejte je bez dozoru, apelují záchranáři

První případ se odehrál na Bruntálsku, kde se devítiměsíční dívenka opařila horkou kávou, kterou si převrhla na hrudník. Na místo byli přivoláni záchranáři, kteří rozhodli o převozu dítěte na popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice.

„Druhým pacientem byla v pátek 13. března sedmiletá dívka v Havířově, která se opařila horkým čajem. Zasahující lékařka zjistila postižení břicha a dolní končetiny. V neděli pak došlo k opaření horkou tekutinou také u chlapce ve věku jednoho a půl roku na Frýdecko-Místecku. Zasažena byla oblast hrudníku a horní končetiny,“ uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Také další dvě děti skončily v ostravské fakultní nemocnici. „Záchranáři připomínají potřebu zajistit bezpečnost malých dětí v domácnosti. Obvykle totiž stačí jen krátká chvíle nepozornosti dospělého a může dojít k velmi bolestivému úrazu. Stále platí jednoduchá zásada – veškeré potencionálně nebezpečné předměty mají být umístěny mimo dosah malých dětí,“ dodal Humpl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků