Hlavní obsah

Trezor s půlmiliónem vezli zloději na kole

Kriminalisté na Uherskohradišťsku dopadli trojici zlodějů, kteří na podzim ukradli půl miliónu korun v Uherském Brodu. Zloději podle policistů vytrhli ze skříně trezor, se kterým pak ujížděli na jízdních kolech. Za krádež jim hrozí až osm let za mřížemi.

Trezor s půlmiliónem vezli zloději na kole

Trojice si mezi sebe rozdělila pět set padesát tisíc korun. Muž, který přišel s nápadem na krádež, se jí osobně nezúčastnil, ale zbylí dva zloději mu dali i jeho podíl za dobrý tip. Právě 25letý muž z Vlčnova věděl, že v dané firmě je v kanceláři trezor s hotovými penězi. Samotnému se mu však krást nechtělo.

Oslovil proto 28letého muže z Uherského Brodu, který souhlasil a domluvil se s 32letým kamarádem z Bojkovic, že krádež provedou. Šestého října večer vyrazili na jízdních kolech do akce.

Páčidla měli zloději doma

„Dírou v plotě se dostali do areálu a pak už páčili jedny dveře za druhými, až se dostali do kanceláře, kde ze skříně vytrhli přišroubovaný trezor a prchali. Na kole dojeli k potoku na kraji Uherského Brodu, kde vypáčili trezor, vzali peníze a skříňku odhodili,“ popsal krádež mluvčí policie Aleš Megental.

Díl z ukradených peněz předali i mladíkovi, který jim o trezoru a penězích v něm řekl. Celkem si mezi sebe rozdělili pět set padesát tisíc korun. Vloupání zjistila ještě v noci pracovnice firmy.

Kriminalistům se při pátrání podařilo trojici pachatelů nalézt, u potoka našli i odhozený trezor. Při domovních prohlídkách našli také použitá páčidla.

„Dva měsíce po činu byli všichni tři muži obviněni z krádeže, za což jim hrozí až osm let vězení. Dva ze zlodějů již byli za spáchání majetkových trestných činů v minulosti odsouzeni,“ doplnil Mergental.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků