Hlavní obsah
Policejní prezident Jan Švejdar Foto: Milan Malíček

Trestní oznámení na Švejdara podala firma kvůli vyzrazení informací prezidentovi

Společnost Imex Group, která v roce 2014 měla v pronájmu vybuchlé sklady ve Vrběticích, podala trestní oznámení na policejního prezidenta Jana Švejdara kvůli podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby. Podle firmy měl prezidentu Miloši Zemanovi sdělit neveřejné informace. Trestním oznámením se podle zjištění Práva zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Policejní prezident Jan Švejdar Foto: Milan Malíček
Trestní oznámení na Švejdara podala firma kvůli vyzrazení informací prezidentovi

„Podal jsem 2. května trestní oznámení na policejního prezidenta Jana Švejdara kvůli možnému zneužití pravomoci úřední osoby za to, že sdělil neveřejné informace z trestního řízení v tzv. kauze Vrbětice prezidentu Miloši Zemanovi. Vytýkám mu i to, že sám takovými informacemi disponoval, přestože nebyl vyšetřujícím orgánem v tomto trestním řízení, a neměl tedy mít k neveřejným informacím přístup," řekl ve čtvrtek Právu právník firmy Imex Group Radek Ondruš.

Podle Práva se bude trestním oznámením zabývat inspekce, její mluvčí to ale nepotvrdila. „Případ nebudeme komentovat," řekla Novinkám mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Podle informací Práva se kolem Švejdara točí ještě další trestní oznámení kvůli jednomu z nedávných jednání výboru Poslanecké sněmovny, na kterém se probíraly utajované skutečnosti a konalo se za zavřenými dveřmi. Některé informace pak unikly ven. Vyšetřovatelé nyní prověřují, od koho konkrétně informace pochází.

Švejdar o stíhání informoval ve středu na Twitteru. „Přestože jsem se k věci vyjadřoval výhradně na jednáních v utajovaném režimu, čelím trestnímu oznámení pro vyzrazení utajované skutečnosti. Informace, které jsem se v této souvislosti dozvěděl, nejsem ochoten dále vůbec komentovat, tím méně jejich politické souvislosti,“ uvedl Švejdar.

Ostravská společnost měla v pronájmu oba muniční sklady, které v roce 2014 ve Vrběticích explodovaly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků