Hlavní obsah
 

Tragický požár v Havířově: Matka děti zřejmě zamkla a šla pro občanku

Policie stále zjišťuje příčiny pondělního tragického požáru bytu v Havířově, při kterém zemřeli dva chlapci ve věku zhruba 3 a 5 let. Jejich devítiletou sestru se podařilo zachránit. Právu se podařilo zjistit, že o domácnost se delší dobu zajímal sociální odbor radnice i městská policie. Matka děti údajně zanedbávala, otcové se o ně nestarali vůbec.

 
Tragický požár v Havířově: Matka děti zřejmě zamkla a šla pro občanku

Policie zatím o případu nezveřejnila žádné nové informace. „Od rána jsou na místě vyšetřovatelé, je tam kriminalistický technik i odborník na elektroinstalace. Zatím nevíme, co se stalo,“ řekla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Upřesnila, že požáru nepředcházel žádný výbuch. Devítileté dítě, které požár přežilo, ani jeho matku se nepodařilo vyslechnout. „Psychický stav matky ani přeživšího dítěte nám to zatím nedovoluje,“ dodala mluvčí.

Policisté spolu s vyšetřovateli hasičů v úterý ráno prohlíželi byt, kde došlo k požáru, a zjišťovali přesnou příčinu.

Foto: Aleš Honus, Právo

Foto: Aleš Honus, Právo

Sousedé se shodují, že matka děti zejména v poslední době zanedbávala. To potvrdil i zdroj blízký vyšetřování.

„V největších mrazech děti chodily jen nalehko. Sociální odbor to řešil i za přítomnosti asistentů prevence kriminality z havířovské městské policie, ale asi to bylo málo platné,“ řekl zdroj Práva.

Matka šla na úřad

Skutečnost potvrdili i sousedé. „Kromě tří dětí, které byly v době požáru v bytě, má ještě asi čtrnáctiletou dceru. Otců je více,“ řekla sousedka z vedlejšího vchodu.

Podle nepotvrzených informací matka policistům sdělila, že děti v pondělí odpoledne nechala doma samotné, protože si šla na radnici vyřídit občanský průkaz. Děti přitom s největší pravděpodobností v bytě zamkla.

Místo tragédie v Havířově

Video: Aleš Honus, Právo

Hasiči už v pondělí večer potvrdili, že během požáru náhodný kolemjdoucí vykopl dveře od bytu a jedno z dětí zachránil. Nelze tak vyloučit, že následky požáru nemusely být tak tragické, pokud by byly vstupní dveře odemčeny. Dva chlapci bohužel na následky požáru zemřeli, jejich sestra je hospitalizována ve vážném stavu v nemocnici, která ale nechce stav mladé pacientky komentovat s tím, že si to její matka nepřeje.

Oficiální zdroje informace o tom, že šlo o problémovou rodinu, odmítly potvrdit. „Bohužel v této věci musíme dodržovat mlčenlivost, takže vám takové otázky komentovat nebudu,“ řekl ředitel Městské policie Havířov Břetislav Muras. Stejně reagovala státní policie i havířovská radnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků