Hlavní obsah
Babská kapela KAPRIOLA 2.8.2012 Ostrava Foto: Josef Zajíc

Teror královéhradeckého anonyma skončil, tvrdí policie

Neznámý vyděrač téměř rok děsil obyvatele Královéhradecka. Kvůli jeho opakovaným výhrůžkám byl několikrát evakuován magistrát města, nemocnice i místní obchodní domy. Policie v uplynulých dnech na základě řady nepřímých důkazů zatkla 26letého muže a zatím ze 17 skutků jej obvinila.

Babská kapela KAPRIOLA 2.8.2012 Ostrava Foto: Josef Zajíc
Teror královéhradeckého anonyma skončil, tvrdí policie

"Soud uvalil na muže z Hradce Králové minulý pátek vazbu. Je důvodně podezřelý, že od září 2002 do června 2003 zasílal anonymní dopisy s různými výhrůžkami na magistrát města a oznamoval uložení bomb ve fakultní nemocnici. Opakovaně také telefonoval a anonymně vyhrožoval hradeckým obchodním domům," sdělila v úterý mluvčí východočeské policie Iva Marková.

Obviněný mlčí

Zadržený muž odmítá s policií spolupracovat a mlčí. Policie jej ale začala stíhat na základě řady nepřímých důkazů a výsledků odborných expertíz.

"Policejní rada mu sdělil v 17 případech obvinění z trestných činů násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci, šíření poplašné zprávy a vydírání. V případě prokázání viny mu hrozí až 12 let vězení," dodala Marková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků