Hlavní obsah

Těhotnou ženu jsem bil, ale dceru bych nezneužil, vypověděl obviněný

Z týrání těhotné manželky a nevlastní dcery se v úterý u královéhradeckého krajského soudu zpovídal čtyřiatřicetiletý Pavel F. z Hradce Králové. Muž byl navíc obviněn i z pohlavního zneužití svěřené dívky. Před soudem se obviněný muž přiznal, že desetiletou dívku i její matku fyzicky napadal. Odmítl však, že by dívku zneužil. Za týrání a pohlavní zneužití mu hrozí až dvanáct let za mřížemi.

Těhotnou ženu jsem bil, ale dceru bych nezneužil, vypověděl obviněný

Podle spisu měl po požití alkoholických nápojů přijít do dětského pokoje, kde v té době spala nezletilá dívka, lehl si k ní do postele, namazal jí hýždě dětským olejíčkem a následně pohlavně zneužil. U poškozené dívky tak mělo podle soudních znalců následně dojít k rozvoji posttraumatické stresové poruchy trvající déle než šest týdnů. Ta se projevovala neodbytným znovu vybavováním a znovuprožíváním stresu v podobě flashbacku, živých vzpomínek a opakujících se snů.

Obžalovaný muž měl navíc svou manželku, která byla v sedmém měsíci těhotenství, mlátit pěstí, škrtit ji nebo ji dokonce udeřit do obličeje svým čelem. Muž se před soudem přiznal k bití nevlastní dcery i těhotné manželky, ale zneužití rozhodně popřel. „S manželkou jsme se často hádali a někdy jsme se i vzájemně fyzicky napadli, ale zneužití dcery popírám. To si manželka vymyslela,“ řekl u soudu Pavel F.

Že nevlastní dceru také fyzicky trestal, u soudu přiznal. Žaloba jej však viní, že dívku trestal nepřiměřeně. „Pod různými záminkami ji fyzicky nepřiměřeně trestal, a to tak, že ji bil minimálně třikrát v měsíci páskem a později také dřevěnou laťkou a vařečkou do oblasti hýždí a stehen. Dále ji bil otevřenou dlaní přes obličej a v jednom případě jí dupl na nárt nohy a následně na něm zůstal stát celou vahou svého těla,“ uvedla státní zástupkyně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků