Hlavní obsah
Ve Vlasaticích na Brněnsku byli ve čtvrtek 18. července nalezeni tři mrtví novorozenci. Foto: Miroslav Homola, Právo

Těhotenství skrývala v mundúrech, nic jsme netušili, tvrdí lidé z Vlasatic

Obec Vlasatice na okraji Brněnska je od pátečního rána vzhůru nohama. Lidé, kteří nemusejí do práce, postávají na chodnících, diskutují, rozčilují se a postupně skládají další dílky do hrůzné mozaiky, která se v obci odehrála. Jejich sousedka, mladá rodačka, vraždila. Aniž by to kdo tušil, zabila zhruba během jednoho roku tři svá novorozeňata.

Ve Vlasaticích na Brněnsku byli ve čtvrtek 18. července nalezeni tři mrtví novorozenci. Foto: Miroslav Homola, Právo
Těhotenství skrývala v mundúrech, nic jsme netušili, tvrdí lidé z Vlasatic

Podle dostupných informací dvojčátka z loňského roku zabila a zahrabala pod domem, kde bydlí i s manželem a s dalšími již školou povinnými dvěma dětmi. Třetí novorozeně pak údajně porodila a zabila v minulých dnech.

„Pořád tomu nemůžu uvěřit. O tom jejím těhotenství nikdo loni nevěděl. Chodila oblečená do takových mundúrů – třeba v hasičském či v halenách – a říkala, že dost přibrala, a pak zase jako zhubla. Ale koho by něco takového napadlo, teda kdo by nad něčím tak strašným přemýšlel. Je to hrůza,“ uvažuje nad utajovaným těhotenstvím z loňska a jeho následky jedna ze sousedek na vsi.

Další sousedi z nejbližšího okolí tragédie přitom ženu měli za chytrou, oblíbenou a dříve i pracovitou. „Naposledy dělala u té zásilkové služby, ale to už je pár let. Pak byla doma. No, myslím, že se tam dost pilo, občas i nějaká ta tráva nebo možná i jiné drogy. Ale kdo by se o to staral?“ míní žena, u jejíž zahrádky se zastavují další sousedé.

Dlouho nikdo netušil, proč přijela policie

Nemohou stále uvěřit tomu, že se něco takového odehrálo za jejich zády a nikdo nic netušil. „Když se tady objevila kriminálka, myslela jsem si, že snad něco ukradli nebo je čeká exekuce, říkalo se, že mají hodně dluhů, ale když pak přijeli i pohřebáci a začalo se šuškat, že se tam našla mrtvolka či dvě, tak z toho šla až hrůza. Celou noc jsem z toho ani nemohla spát,“ dodává další žena z Vlasatic.

Policie, která ženu zadržela a odvezla ještě ve čtvrtek v noci, vzhledem k závažnosti případu uvolní některé oficiální podrobnosti až později. Už nyní je však jasné, že se jedná o neobvyklý případ, který zasáhne nejen do osudu jedné rodiny, ale i do vcelku poklidného života obce na hodně dlouho. Případem se nyní budou zabývat nejen kriminalisté, patologové a další odborníci, ale také soudní znalci z oboru psychologie či psychiatrie.

Právě jejich poznatky snad pomohou objasnit alespoň zčásti chování mladé matky, které ve Vlasaticích zatím nikdo nedokáže pochopit. V případě, že se žena dostane před soud, může ji čekat až doživotí.

Policie se zcela jistě zabývá i možným podílem viny manžela, který o činu své ženy mohl vědět.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků