Hlavní obsah
 

Taxikář na Náchodsku zastřelil lupiče, který na něj vytáhl nůž

Smrtí 32letého muže skončil na Náchodsku pokus oloupit s nožem v ruce taxikáře. Řidič taxislužby útočníka zastřelil. Taxikář utrpěl bodné poranění, které mu lékaři ihned po incidentu operovali. Policie k případu nechce poskytovat bližší informace s odkazem na probíhající vyšetřování.

 
Taxikář na Náchodsku zastřelil lupiče, který na něj vytáhl nůž

Incident se odehrál minulou sobotu okolo sedmé hodiny večer před obcí Javor u Teplic nad Metují, kam měl útočník údajně namířeno. „Říkám mu, bude to stát 300 korun. On vytáhl peněženku, pod kterou měl nůž,“ popsal TV Prima taxikář, který měl ostří nože během vteřiny na pravé straně hrudi.

Další bylo dílem okamžiku. „Bodl mne pod prsa. Říkal: ,Dej mně prachy, mobil, všechno mi dej. Nebo tě podříznu!'“ pokračoval taxikář, jenž se začal s útočníkem prát, přičemž stačil vytáhnout z kapsy pistoli, zbraň natáhnout a třikrát vystřelit. Pistole s posledním nábojem se zasekla. Auto mezitím sjelo do příkopu.

Taxikář po útočníkovi hodil hrst bankovek a snažil se utéci zraněnému muži z auta. „Utíkal za mnou tři metry za auto s kudlou, že mě podřízne,“ vysvětlil televizi napadený taxikář. Ten stačil náboj zpříčený v komoře uvolnit a posledním výstřelem pronásledovatele definitivně zastavit. Muž zůstal ležet mrtvý na louce u cesty.

Zbraň měl zřejmě nelegálně

Zakrvácený taxikář se dovlekl k nejbližšímu zhruba 200 metrů vzdálenému domu, kde našel pomoc. Obyvatelé domu zavolali záchranku.

Případ nemající na Náchodsku obdoby nyní vyšetřuje policie. „Jsme na samém začátku. Prověřujeme konflikt mezi dvěma muži, který skončil zraněním jednoho a úmrtím druhého,“ potvrdil šest dnů po incidentu mluvčí královéhradecké krajské policie Jan Čížkovský.

Taxikář měl podle neověřených informací střílet nelegálně drženou zbraní. „Samozřejmě se tím zabýváme. K tomu, zda daná zbraň byla držena legálně, nebo nelegálně, se nyní nebudeme vyjadřovat. Podrobnosti zatím nelze sdělovat ani o typu zbraně,“ podotkl Čížkovský.

Útočník nepatřil podle informací Práva mezi policii notoricky známé persony. „Pokud vím, tak nejde o policii známou osobu. Pokud by šlo o nějakou místní firmu, tak bychom to věděli. Útok na taxikáře jsme tady měli naposledy snad přede dvěma třemi lety. Šlo ale o klasický případ v úrovni výhrůžek. Zdaleka však nešlo o takto brutální napadení s takovýmto důsledkem. To se tady odehrálo zřejmě poprvé,“ sdělil Právu jeden z náchodských policistů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků