Hlavní obsah
U překupníka v Karviné policie zajistila desítky jízdních kol a dalších věcí. Foto: Policie ČR

Tajná zastavárna v Karviné skrývala desítky kradených kol

Nelegální zastavárnu plnou kradených věcí objevila kriminálka v jednom z rodinných domů v Karviné. Devětadvacetiletý muž vykupoval cíleně jízdní kola, která pocházejí z trestné činnosti. Mezi zloději se to nejspíš rozkřiklo, a tak mu začali vozit věci ve velkém.

U překupníka v Karviné policie zajistila desítky jízdních kol a dalších věcí. Foto: Policie ČR
Tajná zastavárna v Karviné skrývala desítky kradených kol

„Při domovní prohlídce bytových i nebytových prostor bylo nalezeno několik desítek jízdních kol i různé součásti kol, u kterých bude postupně prověřován jejich původ,“ uvedla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Policie má zatím zadokumentováno několik konkrétních kol, u kterých jsou majitelé známi. Například letos v březnu muž vykoupil dětskou elektrickou čtyřkolku za tisíc korun, přitom její cena byla mnohonásobně vyšší.

O měsíc později od jiného zloděje vykoupil jízdní kolo v hodnotě 16 tisíc korun, a to za pouhou tisícovku. „V létě stejným způsobem převzal elektrickou koloběžku, která byla vykoupena za dva a půl tisíce korun. Policisté zjistili, že všechny věci pocházejí z trestné činnosti,“ uvedla mluvčí.

Dodala, že lidem, od kterých muž věci koupil, slíbil možnost zpětného vykoupení. „Byli to muži s kriminální minulostí a pachatel věděl, že nežijí spořádaným životem, jsou nezaměstnaní a osobami nedůvěryhodnými,“ konstatovala mluvčí.

Soud vzal muže do vazby. „V minulosti byl již dvakrát soudně trestán. Nyní mu hrozí až pět let vězení. Výše trestu se bude odvíjet od vyčíslení skutečné škody,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků