Hlavní obsah

Tajemný bílý prášek vyklidil třídírnu pošty v Praze

Neznámý bílý prášek se v pondělí večer vysypal z obálky na třídírně pošty v Praze. Stalo se tak při manipulaci se zásilkou, která měla z České republiky směřovat do zahraničí. Evakuováno muselo být 30 lidí.

Tajemný bílý prášek vyklidil třídírnu pošty v Praze

K hlášenému úniku neznámé látky museli do Sazečské ulice vyrazit hasiči i záchranáři. „Ještě před našim příjezdem bylo evakuováno 30 lidí. Do styku s neznámým bílým práškem přišlo na poště celkem 11 lidí. Ti tak museli být izolováni od ostatních,” řekl Novinkám velitel zásahu Antonín Šustr.

K třídírně pošty vyjeli preventivně také záchranáři. Zasahovat však nemuseli.

„Nikdo z izolovaných zaměstnanců pošty nemá žádné zdravotní obtíže. Hasiči v protichemických oblecích prášek zajistili a následně jej převezli do Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany,” doplnil velitel. Jak sám dodal, o dalším osudu izolovaných zaměstnanců pošty má rozhodnout epidemioložka.

Podle dostupných informací měla zásilka směřovat do USA. To však nechtěl ve večerních hodinách nikdo komentovat. Co přesně se z obálky vysypalo, by měly potvrdit až nařízené expertízy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků