Hlavní obsah
Řidič dodávky přerazil závoru v Dobříkově. Foto: Policie ČR

Strojvedoucí rychlíku brzdil ve 160 km/h před dodávkou

Kvůli nebezpečnému manévru na přejezdu na Orlickoústecku pátrá policie po řidiči dodávky. Muž vjel do závor, které se právě sklápěly, a jednu z nich přerazil. Mezitím musel před dodávkou brzdit přijíždějící vlak. Ke střetu nakonec nedošlo, řidič z místa odjel.

Řidič dodávky přerazil závoru v Dobříkově. Foto: Policie ČR
Strojvedoucí rychlíku brzdil ve 160 km/h před dodávkou

Incident se stal ve středu po 20. hodině na přejezdu v obci Dobříkov. „Dosud neznámý řidič vozidla značky Ford Transit červené barvy vjel na železniční přejezd v době, kdy se závory zabezpečovacího zařízení sklápěly,” sdělila ve čtvrtek mluvčí policie Lenka Vilímková.

Když vyjížděl z kolejiště, závoru autem přerazil. K místu se v tu chvíli blížil rychlík na Prahu. „Strojvedoucí byl nucen v rychlosti 160 km/h použít nouzovou brzdu a s vlakovou soupravou úplně zastavil přibližně půl kilometru za přejezdem,” popsala mluvčí.

Vlak se naštěstí s autem nesrazil a nikdo z cestujících se nezranil. Škodu na zničené závoře vyčíslila policie na 6000 korun.

Případ policisté vyšetřují jako přestupek ujetí z místa nehody, podle mluvčí je ale ve hře rovněž poškození obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, za což hrozí až rok vězení.

Policie žádá případné svědky, aby se ozvali na lince 158 nebo telefonním čísle 974 580 251.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků